قبلی

سفارش خرید هرگونه محصول اعم از محصولات فیزیکی یا محصولات دانلود شدنی از فروشگاه «دنیای اتوماتیک»

به معنای مطالعه کامل شرایط و ضوابط ذیل و پذیرش آن از سوی خریدار تلقی می گردد:

قوانین و مقررات خرید

 • خرید و فروش کالا و خدمات از فروشگاه اینترنتی «دنیای اتوماتیک» بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد.
 • از نظر حقوقی در معاملات، فروشگاه اینترنتی «دنیای اتوماتیک» به عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش دهنده به عنوان خریدار تلقی گردیده و فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می پذیرد که فروشنده آن را در فروشگاه درج نموده است. خریدار با خرید از فروشگاه متعهد می گردد کلیه قوانین و مقررات فروشگاه را مطالعه نموده و آنها را پذیرفته است.
 • کاربران هنگام عضویت یا پس از ثبت سفارش کالا ملزم به درج صحیح اطلاعات مورد درخواست در فرم مربوطه فروشگاه می باشند، چراکه ارتباط فروشگاه با کاربران فقط از طریق اطلاعاتی که کاربران در سایت درج نموده اند (همانند نشانی، تلفن و …) امکان پذیر می باشد. بدیهی است مسئولیت هرگونه کاستی یا نادرستی اطلاعات کاربر که منجر به عدم ارسال به موقع و درست سفارش شود، بر عهده خریدار بوده و فروشگاه از این بایت مسئولیتی نخواهد داشت. لازم به ذکر است «دنیای اتوماتیک» متعهد می گردد اطلاعات حساب کاربری مشتریان خود را به هیچ وجه به اشخاص غیر، واگذار ننماید و با استفاده از آخرین فناوری ها حتی المقدور از حریم شخصی کاربران خود دفاع نماید.
 • در فروشگاه «دنیای اتوماتیک» هزینه نهایی کالاها یا خدمات سفارش داده شده توسط مشتری، شامل مجموع مبالغ درج شده برای هر محصول در فروشگاه به همراه هزینه حمل و نقل برای کالاهای فیزیکی خواهد بود. ضمناً در صورت تقاضای کاربران، امکان ارائه فاکتور رسمی در قبال پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز وجود دارد.
 • پرداخت وجه کالاها یا خدمات ارائه شده در فروشگاه «دنیای اتوماتیک» به صورت پیشفرض از طریق درگاه امن زرین پال و به کمک درگاه های معتبر بانکی صورت می پذیرد. با این وجود در صورت درخواست خریدار، امکان انتقال غیرمستقیم مبالغ به حساب مدیریت فروشگاه (انتقال وجه اینترنتی، کارت به کارت از طریق ATM یا واریز به حساب بانکی) نیز وجود دارد. در این حالت، مشتری می بایست جهت دریافت شماره حساب یا کارت بانکی با شماره تلفن مدیریت فروشگاه تماس حاصل نماید و پس از پرداخت وجه، شماره رهگیری یا فیش بانکی مربوطه را به همراه آدرس کامل پستی خود به صورت تلفنی به مدیریت فروشگاه اعلام نماید تا ارسال سفارش صورت پذیرد. در هر دو شیوه فوق، ارسال سفارش حداکثر یک روز کاری پس از پرداخت وجه انجام خواهد شد. فروشنده موظف است پس از دریافت وجه کالا، سفارش را تأیید و حداکثر یک روز کاری پس از  آن، کالا را طبق مشخصات درج شده در فروشگاه برای خریدار ارسال نماید. در خصوص محصولات دانلودی، فروشگاه موظف است پس از نهایی شدن ثبت سفارش، نسبت به قرار دادن و فعال سازی لینک دانلود در حساب کاربری خریدار اقدام نماید.
 • درصورتیکه فروشنده به دلایلی که خارج از اراده او است، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین در خصوص یک زمان جدید به توافق نرسند، هریک از طرفین حق دارند بدون هیچگونه هزینه ای، سفارش را فسخ نمایند. در این حالت کل وجه دریافت شده به خریدار بازگشت داده خواهد شد.
 • حمل و تحویل سفارشات توسط فروشنده به خریدار در فروشگاه «دنیای اتوماتیک» بسته به حجم و نوع کالا از طریق خدمات پست پیشتاز یا پست سفارشی اداره پست جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد و فروشگاه پس از تحویل محموله به اداره پست، هیچ کنترلی بر زمان و فرآیند حمل ندارد. با این وجود، فروشنده متعهد می گردد پس از تحویل کالا به اداره پست، کد رهگیری مرسوله را از طریق پیامک برای خریدار ارسال نماید. لازم به ذکر است میانگین مدت زمان تحویل محموله ها در پست پیشتاز، دو تا سه روز کاری و در پست سفارشی، سه تا چهار روز کاری می باشد.
 • مکان تحویل کالا، آدرسی است که خریدار در حین ثبت سفارش در فرم ثبت سفارش درج نموده است. این نشانی بر روی مرسوله ثبت خواهد شد و تغییر نشانی پس از تحویل محموله به اداره پست، به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.
 • در صورت انصراف خریدار از دریافت کالا پس از پرداخت وجه و پیش از ارسال کالا، کل وجه از سوی فروشنده به حساب بانکی خریدار مسترد خواهد شد اما پس از ارسال کالا، امکان انصراف خریدار وجود نخواهد داشت.
 • در صورت عدم حضور خریدار در مکان ثبت شده در فرم سفارش در زمان تعیین شده، فروشگاه در قبال عدم تحویل کالا به مشتری هیچگونه مسئولیتی  نداشته و در این حالت خریدار می بایست شخصاً با مراجعه به اداره پست و ارائه کد رهگیری سفارش، وضعیت آن را دنبال نماید.
 • در صورت بروز هرگونه اشکال در هریک از مراحل خرید از فروشگاه «دنیای اتوماتیک» همچون خطا در ثبت سفارش، اشکال در انتقال وجه، غیرفعال بودن لینک محصولات دانلودی یا خرابی محصولات فیزیکی ارسال شده، خریدار حداکثر ظرف سه روز پس از مشاهده موارد فوق می بایست با مدیریت فروشگاه تماس حاصل نماید و فروشنده پس از بررسی و تأیید مشکل، موظف به رفع آن و جلب رضایت خریدار می باشد.