قبلی

«دنیای اتوماتیک»

دنیایی جهت تبادل اتوماتیک دانش مابین کاربران است!

در دنیای کنونی که علوم مختلف با سرعت چشمگیری در تمامی حوزه ها در حال تکامل هستند، «آموزشگاه دنیای اتوماتیک» بستری ایجاد نموده تا هر فرد از طریق به اشتراک گذاری دانسته‌های خود در قالب‌ آموزشهای الکترونیکی، کسب درآمد نموده و در مقابل، مهارت ها و آموزش های مورد نیاز خود را در قبال هزینه ای اندک، به صورت آنلاین کسب نماید. ویژگی ممتاز «دنیای اتوماتیک» در مقایسه با سایر آموزشگاه های آنلاین موجود، حیطه کاری تخصصی آن می باشد، چرا که آموزش سیستم های هوشمند و خودکار با تمرکز بر سه حوزه اصلی «کارخانه‌های دیجیتال»، «خانه های هوشمند» و «سیستم های الکتریکی و الکترونیکی خودرو» به عنوان موضوع فعالیت این وبسایت انتخاب گردیده است. در ادامه،به اختصار به دلایل این انتخاب اشاره می گردد.

دیجیتال سازی به سرعت در حال تغییر دنیای پیرامون ماست

«کارخانه دیجیتال»، تجلیگاه این تغییرات در بخش صنعت است!

«اتوماسیون»، به دانش بکارگیری انواع مختلفی از کنترلرها، تجهیزات و ابزارهای کنترلی اطلاق می گردد که با به حداقل رساندن نیاز به دخالت انسان، هدایت و کنترل خودکار ماشین آلات و پروسه‌های مختلف را به ارمغان می آورد. از میان انواع سیستم های اتوماتیک و هوشمند موجود، سیستم های اتوماسیون صنعتی که وظیفه خودکار‌سازی فرآیندهای تولیدی در کارخانجات مختلف را برعهده دارند، از قدمت بیشتری برخوردار هستند و امروزه کاربردهای شگرفی از آن ها در صنایع مختلف به چشم می خورد. جایگزین شدن بخش عمده ای از اپراتوران تولید با ربات های صنعتی پیشرفته در فرآیندهای جوشکاری، پاشش رنگ و مونتاژ قطعات، کار کردن اپراتوران انسانی و کوبات ها در کنار یکدیگر بدون استفاده از تجهیزات ایمنی در صنایع مونتاژ و بسته بندی، کنترل تمام خودکار خطوط تولید و مانیتورینگ پروسه های مختلف یک کارخانه از هر نقطه از جهان از طریق گوشی های هوشمند، استفاده از کوادکوپترها و وسایل نقلیه با هدایت خودکار (AGV) به منظور جابجایی قطعات و محصولات از جمله کاربردهای متداول اتوماسیون صنعتی در دنیای امروز می باشند اما علی‌رغم همه این پیشرفت ها، جهان اکنون در آستانه چهارمین انقلاب صنعتی قرار دارد و «کارخانه دیجیتال» بزرگترین تبلور این انقلاب نوین را تشکیل می دهد.

آغاز سبک جدیدی از زندگی در «خانه های هوشمند»

با دمیدن روح در کالبد بی جان خانه!

در کنار کاربردهای صنعتی، امروزه سیستم های اتوماسیون خانگی نیز به تدریج جای خود را در منازل باز کرده اند و خانه های هوشمند، رویای دستیابی به محیطی آرام و ایمن با قابلیت های فراوان را برای انسان ها محقق ساخته اند. کنترل هوشمند سیستم روشنایی بر اساس زمان، میزان شدت نور طبیعی و حضور ساکنین، تنظیم و کنترل هوشمند سیستم های سرمایش، گرمایش و تهویه فضا بر اساس زمان، دمای هوای بیرون، فصول سال و حضور ساکنین، تنظیم و کنترل سیستم صوتی- تصویری در فضاهای مختلف منزل، کنترل هوشمند پرده ها،کرکره ها و درب های برقی بر حسب زمان، میزان شدت نور داخل ساختمان و حضور ساکنین، برنامه ریزی و کنترل یکپارچه تجهیزات امنیتی اعم از دزدگیر، دوربین ها و سنسورها، سیستم های حفاظتی همچون سیستم اعلام حریق و نشت گاز و ارسال پیام های هشدار از طریق سرویس پیام کوتاه (SMS)، تعریف سناریوهای مختلف (سناریوی ورود،خروج، مهمانی و…) بسته به نیاز کاربر و امکان کنترل کلیه امکانات سیستم از طریق اینترنت در بستر گوشی هوشمند، تبلت، PC و … از جمله قابلیت های معمول خانه های هوشمند امروزی به شمار می رود.

istock000039089346small

خودروی هوشمند

دیگر یک رویا نیست!

کاربرد سیستم های هوشمند و خودکار به موارد ذکر شده ختم نمی شود و هر روز، زمینه های جدیدتری از آن برای بشر آشکار می گردد. خودروهای هوشمند با قابلیت هدایت خودکار، از جمله آخرین و جذاب ترین تکنولوژی ارائه شده در زمینه سیستم های خودکار به شمار می روند که طبق پیشبینی ها تا سال ۲۰۲۰ در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت، اگرچه هم اکنون نیز برخی از شرکت های خودروسازی موفق به طراحی و تولید چند نمونه از این نوع خودروها گردیده اند. خودروهایی که با ورود فرد، مقصد را از او سئوال می نمایند و پس از آن با انتخاب بهترین مسیر از جهات مختلف همچون طول مسیر، ترافیک جاده و…  و با رعایت تمامی قوانین و مقررات رانندگی، او را به مقصد می رسانند. این خودروها همچنین قادرند پس از پیاده شدن سرنشینان، به صورت خودکار محلی را جهت پارک خود جستجو نمایند و به مجرد فراخوانی خودرو توسط مالک از طریق اپلیکیشن گوشی هوشمند، به محل اولیه بازگردند! شاید مطالعه این مطلب برای برخی از خوانندگان محترم یادآور فیلم های علمی–  تخیلی باشد اما جالب است بدانید که خودرویی با قابلیت های ذکر شده هم اکنون از طریق وب سایت شرکت تسلا قابل خریداری است!

چرا باید به دنیای اتوماتیک بپیوندید؟!

با توجه به مطالب بیان شده، می توان دریافت که در حال حاضر بخش عمده ای از زندگی ما با سیستم های هوشمند و خودکار دنیای اتوماتیک گره خورده است و هر روز با گذشت زمان، این وابستگی بیشتر و بر پیچیدگی های آن افزوده می شود. در این میان از آنجا که یکی از مهمترین عوامل موثر در موفقیت شرکت ها، سازمان‌ها و کارخانجات تولیدی در جهت نیل به اهداف مد نظر، برخورداری از نیروی انسانی متخصص، توانمند و کارآمد است، فارغ التحصیلان رشته های فنی – مهندسی جهت ورود به بازار کار، چاره ای جزء کسب یک تخصص و مهارت ویژه ندارند و طی کردن آموزش های آکادمیک و دانشگاهی، مزیت بزرگی برای آن ها به شمار نمی رود. این امر در مورد شاغلین فعلی نیز صادق است چرا که لازمه بقاء و پیشرفت در مشاغل کنونی، همگام شدن با تحولات فناوری است. از دیدگاه مقابل، با نگاهی مثبت می توان دریافت که تهدید فوق، فرصت بزرگی نیز برای دانشجویان و مهندسان جامعه صنعتی کشور بوجود آورده است تا از طریق آموزش و کسب مهارت های لازم، بتوانند علاوه بر امکان جذب فوری توسط شرکت های معتبر، کسب و کار خود را راه اندازی نموده و از درآمدهای ممتاز آن برخوردار شوند. «دنیای اتوماتیک» به عنوان تنها مرکز تخصصی ارائه کننده آموزش های کاربردی در حوزه سیستم های اتوماتیک، مکانی است که کاربران با عضویت در آن می توانند در کوتاه ترین زمان و با صرف کمترین هزینه، تخصص و مهارت لازم جهت ورود به بازار کار کنونی را کسب نمایند.

چشم انداز دنیای اتوماتیک!

اهداف و استراتژی های ما برای برنامه پنج ساله اول

  • تبدیل شدن به وب سایت مرجع در زمینه انواع سیستم های هوشمند و خودکار بویژه سه زمینه تخصصی کارخانه دیجیتال، خانه هوشمند و سیستم های الکتریکی و الکترونیکی خودروهای هوشمند و خودران در سطح کشور از طریق بروزرسانی مستمر محتویات وبسایت با درج آخرین اخبار، معرفی تکنولوژی های نوین، نگارش مقالات آموزشی، ارائه محصولات جدید در فروشگاه و تهیه دوره های آموزشی کاربردی.
  • بهبود مستمر خدمات قابل ارائه همچون نگارش مطالب کاربردی و بروز و تدوین دوره های آموزشی متناسب با بازار کار، همکاری با مربیان با تجربه و بروز و ارتقاء مستمر دانش مربیان دنیای اتوماتیک، حمایت و معرفی رایگان کتب تخصصی ممتاز و ارائه آخرین نسخه از نرم افزارهای تخصصی در زمانی کوتاه.
  • نشر و گسترش دانش اتوماسیون در سطح کشور و فراهم نمودن بستر لازم جهت تبادل دانش مابین جامعه مهندسین و متخصصین کشور از طریق تالارهای گفتگوی تخصصی، کانال اختصاصی در تلگرام، خبرنامه ماهیانه و امکان استفاده رایگان از محتوای وبسایت در مقابل مشارکت فعال.
  • معرفی بزرگترین و معتبرترین شرکت های فعال داخلی و خارجی در حوزه اجرای پروژه های اتوماسیون صنعتی، خانگی و رباتیک از طریق شناسایی و آگاهی از خدمات شرکت های مختلف، همکاری دوجانبه با کلیه شرکت های معتبر در سطح کشور و حمایت از شرکت های دانش بنیان.