قبلی

شرکت زیمنس با ارائه طرح های نوین، طیف وسیعی از مبدلهای فرکانسی را بسته به کاربردهای مختلف در رنج های مختلف توان طراحی و به بازار عرضه نموده است. از این میان، سری SINAMICS به عنوان بزرگترین و جدیدترین خانواده محصولات این شرکت در زمینه تکنولوژی درایوهای الکتریکی به شمار میرود و هر روزه محصولات جدیدتری به این خانواده افزوده میشود. به طور کلی میتوان درایوهای زیمنس را در سه سطح درایوهای با سطح ولتاژ پایین، درایوهای با سطح ولتاژ متوسط و درایوهای جریان مستقیم (DC) تقسیم بندی نمود. در این بخش، انواع درایوها و مبدل های خانواده SINAMICS زیمنس معرفی می گردند.

معرفی مبدل های ولتاژ پایین

Low Voltage Converters

خانواده بزرگ مبدل های الکتریکی LV زیمنس، با ویژگی هایی همچون انعطاف پذیری در کاربری،کیفیت بالا، قابلیت های بسیار از کاربردهای ساده تا وظایف پیچیده Motion Control، نصب و راه اندازی آسان شناخته می شوند. در محدوده کاربردهای خاص همچون کار در محیط های قابل انفجار، درایوهای ساخت شرکت Loher از سوی شرکت زیمنس پیشنهاد شده است.

– مبدل های SINAMICS سری V

این سری از مبدل ها برای کاربردهای ساده که در آن ها تنها فانکشنهای اصلی درایو کفایت می نماید طراحی شده اند. کیفیت بالا، راه اندازی سریع و کاربر پسند بدون نیاز به ابزارهای مهندسی پیشرفته و صرفه اقتصادی از ویژگی های اصلی این مجموعه به شمار میرود. این مبدلها به سه گروه ذیل تقسیم می شوند:

اینورترهای کامپکت SINAMICS V20 به علت نصب و راه اندازی سریع و آسان،کیفیت بالا و سیستم کولینگ پیشرفته، وجود ترمینالهای مدباس و USS، صرفه جوئی در مصرف انرژی در مد Hibernating و مقرون به صرفه بودن، راهکاری مناسب برای کاربردهای صنعتی مانند راه اندازی پمپها، فن ها، کمپرسورها، کانوایرهای تسمه ای و… در چهار سایز و در رنج توان ۰.۱۲- ۱۵ کیلو وات می باشند. BOP  خارجی، مقاومت ترمزی، فیلتر، کابلهای رابط و شیلد جزء آپشن های این سری از اینورترها میباشند.

 سرودرایوهای SINAMICS V60 برای کنترل سروموتورهای سری ۱FL5 زیمنس با کمک PLCهای سری S7-1200 طراحی و ساخته شده اند. انتخاب آسان مجموعه سرودرایو و سروموتور بسته به گشتاور موردنیاز برای کاربرد مورد نظر، راه اندازی آسان تنها از طریق تنظیم چند پارامتر (اطلاعات سروموتور در درایو بصورت پیش فرض وجود دارد)، کارکرد مطمئن به علت وجود هماهنگی کامل بین سرودرایو و سرو موتور از مزایای استفاده از این سیستم درایو می باشد. با استفاده از این مجموعه کاربردهای موقعیت یابی ساده (به انگلیسی : Positioning) همچون موقعیت یابی سروولوها، کنترل کانوایرها و انبار نمودن قطعات و … با حداقل هزینه محقق خواهد شد.

سرودرایوهای SINAMICS V90 برای کنترل سروموتورهای سری ۱FL6 زیمنس طراحی و ساخته شده اند. این سری از موتورها از نوع موتورهای سنکرون مغناطیس دائم و بدون نیاز به مکانیزم خنک کنندگی جداگانه می باشند. نصب و راه اندازی بسیار ساده با مکانیزم Plug&Play، کارایی بسیار بالا به جهت دارا بودن انکدر مطلق با ۲۰ بیت رزولوشن و فرکانس بالای یک مگاهرتزی برای ایجاد قطار پالس، قابلیت حذف اتوماتیک فرکانسهای تشدید ماشین و قابلیت تنظیم سرخود پارمترها (به انگلیسی : Auto tuning)، مقرون به صرفه بودن به جهت برخورداری از مدهای کنترلی متنوع همچون کنترل سرعت، گشتاور، موقعیت یابی و…، دارا بودن مقاومت ترمزی داخلی در تمامی سایزها، کیفیت بالا و عملکرد مطمئن و قابلیت استفاده برای اکثر کاربردهای سرو درایو از ویژگیهای ممتاز این سری از درایوها می باشد. این درایوها میتوانند به سادگی به پروژه های سیستم های کنترل مبتنی بر PLC نیز اضافه شده و مورد استفاده قرار گیرند.

– مبدل های SINAMICS سری G

مبدل های SINAMICS سری G برای کاربردهای بیسیک تا سطح متوسط در رنج توان ۰.۱۲ تا ۲۷۰۰ کیلو وات طراحی و تولید شده است. سادگی در نصب و بهره برداری و صرفه اقتصادی از مزایای این سری از درایوها به شمار میرود. این سری از مبدل ها شامل ده گروه ذیل می باشد:

۱- مبدل های سری SINAMICS G110

مبدل های کامپکت سری G110 با مد کنترلی V/F در شبکه تکفاز (۲۲۰-۲۴۰ ولت) قابل استفاده بوده و برای کاربردهای توان پایین از لحاظ اقتصادی ایده ال می باشند. این سری بطور خاص برای پمپ، فن و یا سیستم های کانوایر و همچنین سایر کاربردهای مرتبط با تغییر سرعت مناسب می باشند. نصب آسان و وایرینگ کاربر پسند، راه اندازی و پارامتر دهی آسان از طریق نرم افزار Starter و یا از طریق پنل اپراتوری (BOP)، کاهش زمان راه اندازی از طریق امکان کپی پیست کردن پارامترها با BOP، برخورداری از فانکشن های پایه از مزایای استفاده از این سری از مبدلها می باشد.

۲- مبدل های سری SINAMICS G110D

مبدل های سری G110D، نسخه ساده تر سری پیشرفته SINAMICS G120D با IP65 می باشند که با قاب فلزی مستحکم و طراحی ظاهری یکپارچه امکان نصب کنار موتور را دارا می باشند. بعلاوه دارای سوئیچ اتوماتیک/ دستی، دکمه توقف اضطراری،مقاومت ترمزی مجتمع و سوئیچ مخصوص انجام تعمیرات روی درایو می باشند. پورت AS-Interface و پروفی باس امکان اتصال به سیستم های یکپارچه اتوماسیون را مهیا می سازد. همچنین وجود ورودی- خروجی های دیجیتال امکان اتصال مستقیم سنسورها و عملگرها به درایو را فراهم می آورد. این درایو بطور خاص برای سیستم های کانوایر حلقه باز و یا حلقه بسته ساده با چند سنسور ایده ال می باشد.

۳- درایوهای سری SINAMICS G110M

این سری از مبدلها دارای ساختار ماژولار (دارای ماژول های جداگانه پاور و کنترل) بوده و به منظور نصب روی موتورگیربکسهای سری SIMOGEAR و موتورهای SIMOTICS GP زیمنس طراحی و ساخته شده است. این سری از درایوهای دارای درجه بالای حفاظتی تا IP66 بوده و در صورت تهیه همراه با موتورگیربکسهای SIMOGEAR کاملاً تنظیم شده و آماده راه اندازی می باشند. از مهمترین قابلیت های این سری از درایوها می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • راه اندازی سریع به علت تنظمیات از پیش انجام شده.
  • دارا بودن مقاومت ترمزی داخلی.
  • دارا بودن توابع PLC و توابع اضافی موردنیاز برای کاربردهای خطوط انتقال.
  • دارا بودن پورت های ارتباطی متنوع همچون USS، مد باس، پروفی باس، پروفی نت و اترنت صنعتی.
  • انجام تنظمیات پیشرفته با استفاده از نرم افزارهای Starter و Startdrive .
  • قابلیت استفاده در سیستم های کنترلی حلقه باز و بسته.

۴- مبدل های سری SINAMICS G120 

مبدل های سری G120، درایوهای ماژولار برای کاربردهای با رنج توان پایین و متوسط می باشند که از دو ماژول پاور و کنترل تشکیل شده اند. ماژول پاور وظیفه تأمین توان برای کارکرد موتور را برعهده دارد و این ماژول ها فاقد مقاومت برشگر داخلی بوده و دارای عملکرد تک ناحیه ای می باشند و راندمان آن ها از طریق کاهش تلفات افزایش یافته است و در مدل های PM230 ،PM240 ،PM250 و PM260 طراحی و ساخته شده اند. ماژول کنترل نیز وظیفه کنترل و مانیتورنمودن عملکرد ماژول پاور و موتور را در مد های کاری متفاوت بر عهده دارد و در مدلهای متنوعی همچون CU230P-2 ،CU240B-2 ،CU240E-2 ،CU250S-2 طراحی و ساخته شده است. قابلیت احیاء و بازگشت دادن توان، فانکشن های ایمنی نوین، پارامتردهی سریع با کمک پنل اپراتوری از ویژگیهای ممتاز این سری از مبدلها می باشد.

۵- مبدل های سری SINAMICS G120P 

مبدل های سری G120P مشابه سری G120، بصورت ماژولار و از دو ماژول پاور و کنترل تشکیل شده اند. این سری به طور خاص برای کاربردهای کنترل سرعت حلقه بسته همچون پمپ، فن، کمپرسور و بکارگیری در سیستم های گرمایش، سرمایش و تهویه طراحی و ساخته شده اند. ماژول پاور در این سری، فاقد مقاومت برشگر داخلی بوده و دارای عملکرد تک ناحیه ای می باشند و راندمان آن ها از طریق کاهش تلفات افزایش یافته است. در ماژولهای کنترل نیز بسته به مدل، تعداد I/O ها و پورت های ارتباطی شبکه متفاوت است. علاوه بر ماژول های فوق، پنلهای اپراتوری (BOP,IOP) نیز قابل سفارش هستند که امکان مانیتورینگ محلی و مرکزی را دارا میباشند. بکارگیری توابع مختلف برای دستیابی به بازده بالاتر ( حداقل بازده ۹۷%) مانند Eco Mode ،Hibernation و Bypass Mode و امکان اتصال به سیستم یکپارچه اتوماسیون از دیگر مزایای این سری از مبدل ها می باشد.

۶- مبدل های سری SINAMICS G120D

مبدل های سری G120D نسخه پیشرفته تر سری G110D می باشد.این سری دارای ساختار ماژولار، قابلیت اطمینان و ایمنی بالا، طراحی خاص بدون نیاز به تابلوی جداگانه، وجود ورودی-خروجی های دیجیتال روی درایو و فانکشن هایی همچون موقعیت یابی و ایمنی، ساپورت نمودن پروتکل PROFIengergy می باشند. ورودی- خروجی های روی درایو می توانند بصورت محلی داخل درایو پردازش شوند و یا از طریق شبکه منتقل گردند. این سری از درایوها برای کاربردهای حلقه بسته و حلقه باز موتورهای القائی، سیستم های کانوایر پیچیده و همچنین برای کاربردهای موقعیت یابی افقی و عمودی در رنج گسترده ای از توان مناسب می باشند. مهمترین مزایا و قابلیت های این سری از مبدل ها را میتوان در موارد ذیل برشمرد :

  • وجود فانکشن هایی همچون موقعیت یابی، قابلیت بازتولید انرژی و برگشت به منبع توان و توابع ایمنی.
  • راه اندازی سریع با استفاده از پورت Mini USB، وجود کارت حافظه MMC/SD جهت ذخیره سازی پارامترها، ورودی و خروجی های دیجیتال روی درایو و وجود ارتباطات شبکه ای.
  • مقرون به صرفه و کارآمد.

۷- مبدل های سری SINAMICS G120C 

مبدل های سری G120C، مبدل هایی کامپکت با نرخ توان پایین و کارکرد دقیق می باشند. این مبدلها به طور خاص برای ماشین آلاتی که نیازمند درایوهای با ابعاد کوچک، مقرون به صرفه و با کارکرد آسان می باشند طراحی شده اند. همچنین این درایو قابلیت کارکرد در سیستم یکپارچه اتوماسیون را دارا می باشد و برای کاربردهای ساده همچون فن، کانوایر تسمه ای، پمپ و.. مناسب می باشد. طراحی کامپکت با مقاومت برشگر داخلی، امکان نصب کنار درایوهای دیگر بدون نیاز به Derating، امکان تنظیم سریع پارامترها از طریق BOP-2  و یا کارت حافظه SD، دارای پورت USB، پشتیبانی از پروتکلهای شبکه پروفی باس، پروفی نت، مد باس، CAN و USS از ویژگیهای ممتاز این سری از درایوها میباشد.

۸- مبدل های سری SINAMICS G130

مبدل های سری G130، برای راه اندازی یک موتور با رنج توان بالا و با مشخصه کاری بار ثابت یا بصورت منحنی درجه دو بدون قابلیت احیای انرژی طراحی و ساخته شده اند. دقت کنترل برداری سرعت در مد بدون سنسور برای بیشتر کاربردها قابل قبول بوده و لذا استفاده از انکدر تشخیص سرعت واقعی غیر ضروری می باشد. این سری از درایوها ماژولار و دارای دو ماژول پاور و کنترل می باشند. این دو ماژول می توانند بصورت جداگانه و یا کنارهم مورد استفاده قرار گیرند. (روی ماژول پاور فضایی برای نصب ماژول کنترل تعبیه شده است) پنل اپراتوری AOP30 برای راه اندازی و بهره برداری محلی مورد استفاده قرار می گیرد. واحد کنترل را می توان از طریق ماژول های اضافی مانند ترمینال بلوک ، ماژول پروفی باس و … ارتقاء داد. بهره برداری آسان و کاربر پسند و قابلیت دسترسی آسان به کلیه ماژولها، وجود واسط های متعدد مانند ماژول پروفی باس، ورودی-خروجیهای دیجیتال و آنالوگ و امکان تعویض آسان ماژول ها و اجزاء درایو، راه اندازی و پارامتردهی آسان و سریع با استفاده از ماژول متنی و گرافیکی AOP30 از مزایای برجسته این سری از مبدل ها می باشد.

۹- مبدل های سری SINAMICS G150

مبدل های سری G150، برای راه اندازی موتور با رنج توان بالا و با مشخصه کاری بار ثابت یا بصورت منحنی درجه دو بدون قابلیت احیای انرژی طراحی و ساخته شده اند. دقت کنترل برداری سرعت در مد بدون سنسور برای بیشتر کاربردها قابل قبول بوده و لذا استفاده از انکدر تشخیص سرعت واقعی غیر ضروری می باشد. این تابلوهای درایو در دو ورژن A با لحاظ نمودن فضای کافی برای نصب کلیه آپشنها و ورژن C بصورت کامپکت و استفاده از حداقل فضا عرضه می شوند و پنل اپراتوری AOP30 روی هر دو ورژن نصب می گردد. بهره برداری آسان و کاربر پسند، وجود واسط های متعدد مانند ماژول پروفی باس، ورودی خروجیهای دیجیتال و آنالوگ و امکان تعویض آسان ماژول ها و اجزاء درایو، راه اندازی و پارامتردهی آسان و سریع با استفاده از ماژول متنی و گرافیکی AOP30، کاهش مصرف انرژی با خاموش نمودن موتور پس از قرار گرفتن بار زیر مقدار تعریف شده برای مدت زمان مشخص از طریق فانکشن های Energy Saving و Enhanced Energy Saving، وجود قابلیت های خاص از طریق فانکشن های خاص تعریف شده همچون Wall Deposits Prevention (تغییر سطح سیال داخل مخزن بصورت اتوماتیک به منظور جلوگیری از جرم گرفتگی لبه های مخزن) و Maintenance Cleaning  (افزایش سرعت پمپاژ سیال در لوله بصورت اتوماتیک به منظور جلوگیری از گرفتگی لوله یا کاهش قطر موثر لوله) از مزایای این سری به شمار می رود. این درایوها برای کاربردهایی همچون پمپ، فن، کمپرسور، کانوایر تسمه ای، آسیاب و میکسر و … توصیه شده اند.

۱۰- مبدل های سری SINAMICS G180

مبدل های سری G180، بصورت کامپکت و تابلویی برای کاربردهای مختلف صنعتی بخصوص نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع شیمیایی و در رنج وسیعی از توان طراحی و به بازار عرضه شده اند. در این سری از درایوها، تمامی ملزومات لازم برای انعطاف پذیری در کنترل و بهره برداری و آپشن های مختلف منظور گردیده و آن ها را به راهکاری بهینه برای هر کاربرد مبدل نموده است. دو مد اصلی کنترل برداری (FOC,SLVC) در این سری از درایوها برای موتورهای القایی در نظر گرفته شده است و قابلیت های متنوعی همچون جبران لغزش، امکان ترمز بدون نیاز به تجهیزات خارجی، کنترل گشتاور، پشتیبانی از اکثر پروتکلهای پرکاربرد همچون مدباس، پروفی باس، اترنت صنعتی، راه اندازی اتوماتیک و.. در آنها لحاظ شده است. همچنین این درایوها قابلیت کار با موتورهای ضدانفجاری را داشته و برای کار در محیط های قابل اشتعال و انفجار ایده ال می باشند.

– مبدل های SINAMICS سری S

مبدل های SINAMICS سری S برای کاربردهای پیچیده و خاص همچون کنترل حرکت (به انگلیسی : Motion Control) در رنج توان ۰.۱۲ تا ۵۷۰۰ کیلو وات طراحی و تولید شده است. این سری مبدل ها شامل چهار گروه ذیل می باشد:

۱- سرودرایوهای سری SINAMICS S110 

سرودرایوهای سری S110، برای کاربردهای موقعیت یابی ساده که نیاز به دقت و سرعت در اجرا دارند ایده ال می باشند. در این سیستم های موقعیت یابی ساده، مقدار مرجع می تواند از طریق ورودی آنالوگ و یا از طریق پروتکلهای ارتباطی پروفی باس، پروفی نت و CAN به سیستم منتقل گردد. این سیستم موقعیت یابی تک محوره، رنج توانی از ۱۲۰ وات در شبکه تکفاز تا ۹۰ کیلووات در شبکه سه فاز را هم برای موتورهای سنکرون و هم آسنکرون پوشش می دهد.

۲- مبدل های سری SINAMICS S120

مبدل های سری S120 درایوهای ماژولار برای کاربردهای پیچیده کنترل حرکت می باشند. با استفاده از این مجموعه از درایوها امکان ایجاد سیستم های کنترل حرکتی پیچیده چند محوره با توابع برداری یا سرو کنترل فراهم می آید. ساختار ماژولار این سری از درایوها باعث تفکیک بخش های مختلف درایو به ماژول های جداگانه همچون واحد کنترل (Control Unit)، ماژول درایو (Motor Module)، ماژول تغذیه (Infeed Module) و… گردیده است و از این رو و با توجه به توابع و زبان های برنامه نویسی متنوع، امکان ایجاد پیچیده ترین کاربردهای کنترلی حرکتی امکان پذیر گردیده است. این سری از درایوها از سطح توان ۰.۱۲ تا ۴۵۰۰ کیلووات برای طیف وسیعی از کاربردها طراحی و به بازار عرضه شده اند. از دیگر ویژگیهای خاص این سری از درایوها، امکان استفاده از PLCها و سایر تجهیزات کنترلی خانواده سیماتیک بجای واحدهای کنترل می باشد که امکان ایجاد ساختارهای پیچیده تر را فراهم می آورد. قابلیت احیای توان از دیگر ویژگیهایی این سری از درایوها می باشد که باعث افزایش چشمگیر بازده این سری از درایوها می گردد.

۳- مبدل های سری SINAMICS S120 CM

مبدل های سری S120 CM، برای کاربردهایی که می بایست چندین درایو بصورت هماهنگ با یکدیگر کار نمایند بصورت تابلوهای آماده طراحی و عرضه شده اند. در این شیوه، چندین ماژول درایو توسط یک باس DC مشترک تغذیه می گردند. علاوه بر مزیت طراحی از پیش انجام شده، در برخی از کاربردها، میتوان از ماژول تغذیه با نرخ توان پایین تر استفاده نمود.

۴- مبدل های سری SINAMICS S150

مبدل های سری S150 برای کاربردهای کنترل سرعت با پاسخ دینامیکی و دقت بالا در رنج وسیعی از توان از ۷۵ تا ۱۲۰۰ کیلو وات طراحی و به بازار عرضه شده اند. این سری از درایوها برای کاربردهای با ترمز بالا و عملکرد چهار ناحیه ای (۴Q) مناسب می باشند.

معرفی مبدل های AC با سطح ولتاژ متوسط (MV)

Medium Voltage Converters

مبدل های AC با سطح ولتاژ متوسطِ زیمنس (سطح ولتاژ از ۲.۳ کیلو ولت تا ۱۱ کیلو ولت) با رنج توانی از ۱۵۰ کیلو وات تا ۸۵ مگاوات برای کنترل دور موتورهایی تا سرعت ۱۰-۱۵ هزار دور در دقیقه طراحی و ساخته شده اند. این مبدل ها که برای کاربردهای از تک محور تا چندمحوره مناسب می باشند نسل تکامل یافته خانواده SIMOVERT می باشند و بطور کلی به ۶ گروه دسته بندی شده اند. از این میان مبدل های سری GM150 با دو تکنولوژی IGBT و IGCT، مبدل های ساده و عمومی برای کاربردهای تک موتوره با مدهای گشتاور ثابت و متغیر و بدون قابلیت احیاء توان می باشند. تکنولوژی IGCT برای دستیابی به سطوح بالاتر توان مورد استفاده قرار می گیرد. برای خنک نمودن مدارات قدرت مبدل از دو شیوه خنک کنندگی با هوا و آب استفاده می شود. مبدل های سری SM120 CM، مبدل های سلولی ماژولار با قابلیت های خاص همچون احیای توان بوده و برای کاربردهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند. سری SM150 با دو تکنولوژی IGBT و IGCT، سری تکامل یافته تر و با سطوح توان بالاتر سری SM120 CM می باشد. قابلیت احیای توان در توان های بالا و در کاربردهای چند موتوره از ویژگیهای بارز این سری می باشد. سری GL150 برای کنترل دور و راه اندازی موتورهای سنکرون تا سطح توان ۸۵ مگاوات برای کاربردهای تک موتوره طراحی شده اند. بطور عمومی سرعت موتور میتواند تا ۶۰۰۰ دور در دقیقه افزایش یابد. سری SL150 نیز سیکلوکانورترهایی برای کنترل دور موتورهای القایی و سنکرون تا توان ۳۶ مگا وات می باشند. مبدل های سری Perfect Harmony(GH150,GH180)، پیشرفته ترین مبدلهای زیمنس با درجه اطمینان ۹۹.۹۹% می باشند که برای کاربردهای حساس و خاص طراحی و ساخته شده اند.

معرفی مبدل های جریان مستقیم (DC)

Direct Current Converters

برخلاف موتورهای DC که از موتورهای AC گران تر هستند، مبدل های DC در مقایسه با مبدل های AC ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشند. شرکت زیمنس در چهار گروه، مبدل های DC خود را طراحی و به بازار عرضه نموده است. از میان این چهار گروه، سری SINAMICS سری جدیدتر و سری SIMOREG نسل قدیمی تر مبدل های DC این خانواده می باشند. عملکرد مطمئن، کاربری آسان و کارایی بالا از ویژگیهای مبدل های DC زیمنس به شمار می رود. در ادامه مبدل های خانواده SINAMICS معرفی می شوند.

– مبدل های سری SINAMICS DCM 

این سری از مبدل ها نسل تکامل یافته مبدل های سری SIMOREG DCM می باشند که ویژگیهای کلی خانواده SINAMICS به آنها اضافه شده است. این سری از مبدل ها به سه شکل به بازار عرضه شده اند:

۱- مبدل SINAMICS DCM : این مبدل میتواند بصورت عمومی در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

۲- ماژول کنترل SINAMICS DCM : از این ماژول میتوان برای بروز رسانی و مدرن نمودن سیستم ها و تجهیزات موجود خانواده SIMOREG استفاده نمود.

۳- تابلوی کامل SINAMICS DCM : در این حالت، تابلوی کامل بصورت آماده جهت نصب و راه اندازی برای تمامی کاربردهای مبدل های DC عرضه می شود.

– مبدل های سری SINAMICS DCP

این سری از مبدل ها، مدرن ترین نسل مبدل های DC زیمنس می باشند که علاوه بر مزایای نسلهای قبلی، قابلیت احیای انرژی و بازگرداندن توان به شبکه را دارا می باشند. این مزیت سبب آن شده است که بازده این مبدل تا ۹۸% افزایش یابد. پورت پروفی باس بصورت استاندارد و پورت پروفی نت بصورت آپشنال قابل استفاده روی دستگاه می باشد. همچنین پنل های اپراتوری برای کار و راه اندازی روی آن تعبیه شده است.