قبلی

شرکت زیمنس به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تکنولوژی جهان، مجموعه گسترده  ای از نرم افزارها را در حوزه های مختلف طراحی و به مهندسان عرضه نموده است. در این بخش به معرفی برخی از مهمترین و کاربردی ترین نرم افزارهای زیمنس در حوزه اتوماسیون صنعتی و برق صنعتی پرداخته می شود.

  • مجموعه نرم افزاری «SIMARIS Planning Tool» : 

طراحی تابلوها و سیستم های توزیع توان الکتریکی برای کارخانجات، تأسیسات شهرها و ساختمان ها، هرروز پیچیده تر می شود. در این راستا، شرکت زیمنس به منظور راهنمایی و کمک به مهندسین مشاور و طراحان تأسیسات برقی، مجموعه ای از ابزارهای مهندسی را طراحی و آن ها را در قالب مجموعه ای تحت عنوان «SIMARIS Planning Tools» به بازار عرضه نموده است. این مجموعه شامل سه ابزار مهندسی پیشرفته به نام های «SIMARIS Design»، «SIMARIS Project» و «SIMARIS Curves» می باشد که به ترتیب به منظور انجام محاسبات الکتریکی و ارائه مشخصات دقیق تابلوی توزیع موردنیاز، انجام محاسبات ابعادی و هزینه ای پروژه و ایجاد مستندات فنی و نمایش مشخصات تریپ کلیدهای قدرت و منحنی های جریان مربوطه مورد استفاده قرار می گیرند. از میان این سه ابزار، نرم افزار SIMARIS Design از زمینه کاربرد بیشتری برخوردار بوده و قادر است با انجام محاسبات مختلف همچون محاسبات جریان اتصال کوتاه، پخش بار، افت ولتاژ و بهینه سازی مصرف انرژی، نقشه ساخت یک تابلوی توزیع مناسب برای کاربرد مدنظر را با ذکر شماره فنی کلیه قطعات از برند زیمنس به کاربر ارائه نماید. شرکت های معتبر تابلوسازی در کشور عموماً از این نرم افزار جهت طراحی و ساخت تابلوهای توزیع توان در پست های زمینی کارخانجات و واحدهای تأسیساتی استفاده می نمایند.

  • نرم افزار «Drive Design Tool SIZER» : 

نرم افزار Sizer یک نرم افزار کاربردی برای انتخاب و طراحی یک سیستم درایو مناسب متناسب با کاربرد مورد نظر است. در این نرم افزار بصورت گام به گام میتوان با تعریف اجرای مکانیکی سیستم همچون موتور و گیربکس، سیستم درایو مناسب برای آن را انتخاب نمود. این نرم افزار قادر است تا محاسبات پیچیده بار را انجام داده و اطلاعات جامعی در خصوص آن به همراه لیست قطعات مورد نیاز برای سیستم درایو ارائه دهد.

  • نرم افزار «Drive Technology Configurator Selection Tool» : 

نرم افزار DT Configurator نسل تکامل یافته تر نرم افزار Sizer به شمار می رود و قابلیت های نرم افزار Sizer را با امکانات بهتری ارائه می دهد. ساپورت نمودن طیف بیشتری از محصولات در رنج وسیعتری از توان و ظاهری کاربرپسند از مزایای این نرم افزار به شمار می رود. جهت استفاده از نسخه آنلاین این نرم افزار، اینجا را کلیک نمائید.

  • نرم افزار «Sinasave – The Energy Efficiency Tool» : 

این نرم افزار ابزاری جهت برآورد میزان صرفه جویی در مصرف انرژی در کاربردهای مختلف با کمک سیستم های درایو گوناگون ارائه می دهد و میتوان با کمک این نرم افزار بهینه ترین راهکار را انتخاب نمود. جهت دسترسی به نسخه آنلاین این نرم افزار، اینجا را کلیک نمائید.

  • نرم افزار «Engineering Tool SIZER WEB ENGINEERING» : 

این نرم افزار، نسخه تحت وب نرم افزار Sizer است که از طریق اینترنت و پس از عضویت در وب سایت مربوطه قابل استفاده می باشد و نسبت به نرم افزار Sizer دارای قابلیت های بیشتر و بروزتری نیز می باشد. جهت دسترسی به این نرم افزار، اینجا را کلیک نمائید.