قبلی

معرفی درایوهای میکرومستر ۴XX

MICROMASTER 4XX Family

درایوهای سری میکرومستر ۴xx، درایوهایی کامپکت با کاربری و راه اندازی سریع و آسان، مقرون به صرفه و قابل اتصال به شبکه های مختلف صنعتی در رنج توان ۰.۱۲ تا ۲۵۰ کیلو وات می باشند. مدهای کنترلی مختلف همچون ولت بر هرتز، کنترل برداری حلقه بسته با انکدر و FCC در آن ها لحاظ گردیده است و برای کاربردهای عمومی صنعتی همچون کانوایرها، فن ها و پمپ ها، کمپرسورها و…. مناسب می باشند. این درایوها جزء درایوهای قدیمی زیمنس بوده و انتظار می رود درایوهای سری SINAMICS G جایگزین آنها گردند.

معرفی درایوهای سری

MICROMASTER 420

پس از توقف تولید درایوهای سری MM410 که اینورترهایی تکفاز با قابلیت های محدود بودند، این سری از درایوها را میتوان اولین عضو خانواده میکرومستر به شمار آورد. MM420، درایوی کامپکت با کاربری و راه اندازی سریع و آسان، مقرون به صرفه و قابل اتصال به شبکه های مختلف صنعتی می باشد که در شبکه تکفاز تا رنج توان ۵.۵ کیلو وات و در شبکه سه فاز تا ۱۱ کیلووات قابل استفاده است. این درایوها برای اکثر کاربردهای صنعتی همچون کانوایر، فن و پمپ مناسب هستند و مدهای مختلف کنترلی را دارا می باشند. از قابلیت های برجسته MM420، دارا بودن مدهای کنترلی V/F و FCC، راه اندازی مجدد اتوماتیک و سریع ، جبرانسازی لغزش، محدود کردن جریان، تنظیم پذیری شتاب، ترمز ترکیبی و… می باشد.

این سری از درایو ها در سه سایز A،B و C در رنج توان تا ۱۱کیلو وات طراحی و به بازار عرضه شده اند. این درایوها دارای سه ورودی دیجیتال، یک ورودی آنالوگ، یک خروجی دیجیتال رله ای و یک خروجی آنالوگ می باشند. MM420 دارای IP20، فرکانس خروجی قابل تنظیم از ۰ تا ۶۵۰ هرتز، قابلیت اضافه جریان تا ۱.۵ برابر جریان نامی به مدت یک دقیقه در هر پریود پنج دقیقه ای، تابع تنظیم کننده PI داخلی، دمای کاری مجاز ۱۰- تا ۵۰+ درجه سانتی گراد می باشد. وجود فیلتر خروجی داخلی در سایزهای A و B، اتصالات ترمینالی بدون نیاز به بستن پیچ و بهره گیری از تکنولوژی BiCo از مزایای دیگر این سری از درایوها به شمار می رود.

معرفی درایوهای سری

MICROMASTER 430

MM430 نسل تکامل یافته تر سری MM420 بوده و این سری بطور خاص برای کاربردهای فن و پمپ طراحی و ساخته شده است. MM430 در شش سایز C ،D ،E ،F ،Fx و Gx و در رنج توان ۱۰ تا ۳۰۰ اسب بخار (۷.۵ تا ۲۵۰ کیلووات) به بازار عرضه شده است. این سری از درایوها دارای ۶ ورودی دیجیتال، ۲ ورودی آنالوگ، ۳ خروجی رله ای و ۲ خروجی آنالوگ میباشند. سایر مشخصات MM430 مشابه سری MM420 می باشد.

معرفی درایوهای سری

MICROMASTER 440

آخرین سری از این مجموعه، درایوهای سری MM440 می باشند که نسبت به دو سری قبلی تکامل یافته تر و دارای قابلیت های بیشتری می باشند و عموماً برای کاربردهای کانوایر ایده آل هستند. این سری از درایوها در شبکه تکفاز تا ۴۵ کیلووات و در شبکه سه فاز تا ۲۵۰ کیلووات موجود و قابل استفاده می باشند. MM440، دارای ۶ ورودی دیجیتال، ۲ ورودی آنالوگ، ۲ خروجی رله ای و ۲ خروجی آنالوگ می باشد. این سری علاوه بر مدهای کنترلی دو سری قبلی، دارای مد کنترل برداری نیز می باشند و قادرند به مدت ۳ ثانیه تا دوبرابر جریان نامی و به مدت یک دقیقه تا ۱.۵ برابر جریان نامی را در پریود زمانی ۵ دقیقه ای تحمل نمایند. برخورداری از کنترلر PID با قابلیت تنظیم سرخود (به انگلیسی : Auto Tuning) و دارا بودن مقاومت ترمزی داخلی از سایر ویژگیهای این سری می باشد. این سری از درایوها در هشت سایز A ،B ،C ،D ،E ،F ،Fx و Gx بسته به رنج توان کاری ساخته و به بازار عرضه شده اند.

مهمترین مزایا و قابلیت های درایوهای

سری MICROMASTER

  • حفاظت کامل موتور و درایو شامل حفاظت ولتاژ بالا، ولتاژ پایین، حفاظت در برابر اتصال زمین، حفاظت اضافه جریان، حفاظت اتصال کوتاه (عملکرد مشابه با بی متال)، حفاظت گرمایی برای موتور(شامل ترمینالی جهت سنس خروجی PT موتور)، حفاظت حرارت بالا برای اینورتر و…
  • وجود ورودی – خروجیهای دیجیتال و آنالوگ با قابلیت برنامه ریزی روی درایو.
  • مدهای مختلف کنترلی همچون مد پرکاربرد V/F قابل برنامه ریزی به همراه ولتاژ  boost قابل تغییر جهت تغییر گشتاور.
  • وجود ماژول های مختلف ارتباطی همچون RS485 با پروتکل USS، پروفی باس و … جهت شبکه نمودن درایو ها با هم و یا سایر تجهیزات.
  • امکان ایجاد انواع حالات راه اندازی نرم برای موتور با تعریف زمان های RAMP UP متفاوت.
  • وجود حالات ترمزی مختلف و مرکب برای بهبود عملکرد ترمزی همچون تزریق جریان DC و استفاده از مقاومت برشگر داخلی و خارجی .
  • قابلیت نمایش جریان ، ولتاژ ،فرکانس کاری موتور و قابلیت تشخیص خطاها و مشکلات احتمالی در موتور و اینورتر.
  • کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی

معرفی درایوهای خانواده زیمورگ

SIMOREG CM & DC MASTER Converters

درایوهای خانواده SIMOREG، مبدل های DC قدیمی شرکت زیمنس می باشند که در دو سری SIMOREG CM و SIMOREG DC MASTER به بازار عرضه شده بودند و در حال حاضر این مبدل ها با مبدل های جدید خانواده SINAMICS جایگزین شده اند. درایوهای SIMOREG CM، بصورت کامپکت بوده و دارای قیمت مناسبی می باشند. روی این مبدل ها یک پنل اپراتوری تعبیه شده است که توسط آن میتوان کدهای آلارم و خطا را مشاهده و از طریق دکمه های آن، مبدل را پارامتردهی نمود. علاوه بر این پنل، پنل جداگانه OP1S با قابلیت های بیشتر بصورت آپشنال قابل سفارش می باشد. وجود واسط های سریال RS232 و RS485 روی دستگاه و امکان نصب ماژولهای اضافی ، زمینه ارتباط مبدل  را از طریق پروتکلهای مختلف همچون پروفی باس، Device Net، CAN Bus و… فراهم می سازد. در سطوح بالاتر توان و جریان، مبدل های سری DC MASTER مکمل سری CM می شوند و در رنج ۶.۳ تا ۲۵۰۰ کیلو وات موجود و قابل سفارش هستند. سایر قابلیت ها و امکانات این دو سری تقریباً یکسان می باشد.